Wiadomości sportowe z kraju i świata

Aktywistka przerwała półfinał Roland Garros. Miała do przekazania tajemniczą wiadomość

W piątkowym półfinale French Open pomiędzy Casperem Ruudem a Marinem Ciliciem, doszło do niecodziennego incydentu. Podczas trzeciego seta, rozgrywka została przerwana, ponieważ na kort wbiegła aktywistka. Nikt nie zdążył odpowiednio szybko zareagować i kobieta przywiązał się do siatki. Na jej koszulce widniał napis, którego treść próbują rozszyfrować francuskie media.

W drugim półfinale wielkoszlemowego turnieju na korcie prezentował się Norweg Casper Ruud, który na etapie 1/8 finału wyeliminował Huberta Hurkacza. Po drugiej stronie siatki stanął Chorwat Marin Cilic, który wcześniej pokonał m.in. wicelidera światowego rankingu Daniła Miedwiediewa. Do finału awansował Norweg, wygrywając z Ciliciem 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.

Ruud w decydującym meczu turnieju Roland Garros zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Awans hiszpański tenisista wywalczył w nietypowych okolicznościach. Mecz został przerwany, ponieważ jego rywal Alexander Zverev doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie spotkania.

Podobnie potoczyło się drugie starcie półfinałowego szczebla. Jednak w tym przypadku to nie kontuzja była przyczyną przerwania meczu. W trakcie trzeciego seta na korcie pojawiła się kobieta, która podbiegła do siatki, uklęknęła, a następnie przywiązała się do niej. Aktywistka zwróciła swoją uwagę również ubiorem, bowiem na białej koszulce widniał napis: „Pozostało nam 1028 dni”.  Początkowo scena była pokazywana w telewizji, jednak gdy odpowiednie osoby zaczęły interweniować, by usunąć kobietę z kortu, transmisja została przerwana.

Francuscy dziennikarze zastanawiają nad znaczeniem słów widniejących na koszulce aktywistki. Według niektórych mediów, może mieć to związek z protestami dotyczącymi zmian klimatycznych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.