Publicystyka

Odlot publicysty “Wyborczej”: “Prędzej wyobrażam sobie kompromis z Putinem niż z Kaczyńskim”

“Prędzej wyobrażam sobie kompromis z Putinem niż z Kaczyńskim” – takie słowa padły na antenie TOK FM z ust Jacka Żakowskiego. Dziennikarz “Wyborczej” i “Polityki” komentował bieżące wydarzenia w “doborowym” towarzystwie Tomasza Lisa, Tomasza Wołka i Wiesława Władyki.

Na agendę “obrad” szanownego gremium trafił m.in. Krajowy Plan Odbudowy, który dostał zielone światło od Komisji Europejskiej. Oznacza to, że do Polski trafi 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w ramach Funduszu Odbudowy. Decyzja ta nie do końca spodobała się Jackowi Żakowskiemu – dzień wcześniej na łamach portalu Wyborcza.pl dziennikarz zaapelował do szefowej Komisji Europejskiej, by nie kupowała “pisowskich fejków”. Żakowski argumentował, że jeśli Ursula von der Leyen popełni błąd, Polska może znaleźć się “bliżej putinowskiej Rosji niż europejskiej wolności”.

Prędzej potrafię sobie wyobrazić, przepraszam, że to powiem, kompromis z Putinem, niż z Kaczyńskim – powiedział, odnosząc się do kwestii decyzji ws. KPO, Żakowski.

Zgromadzeni w studio panowie deliberowali również na temat praworządności w Polsce. I tutaj nie zabrakło porównań do reżimu panującego w Rosji. Tomasz Lis zasugerował, że praworządność może być w Polsce przywrócona tylko w przypadku odsunięcia od władzy PiS-u “za sprawą kartki wyborczej i wyborców”: – My obywatele musimy zrobić swoje, bo bez kartki wyborczej powrotu do normalnego, praworządnego państwa w Polsce nie będzie, ponieważ w dobrą wolę tej władzy nie wierzę za grosz.

Do tej wypowiedzi odniósł się Żakowski, który stwierdził, że politycy obozu rządzącego mają “dużo dobrej woli, tylko zupełnie inaczej ją rozumieją”: – Wielu polityków partii rządzącej naprawdę wierzy, że dobry car – Jarosław, jest lepszy od tego motłoch, chaosu demokracji – uznał Żakowski.

Skandaliczna deklaracja Żakowskiego o chęci “kompromisu z Putinem” wzbudziła falę komentarzy:  – Czy Agora, Gazeta Wyborcza uważa to za swoją oficjalną narrację? – pyta na Twitterze publicysta portalu WPolityce Wojciech Biedroń:

 

Źródło: Stefczyk.info/na podst. DoRzeczy/Wyborcza.pl Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij