Świat

Szokujące znalezisko na lotnisku. Ciało mężczyzny wprasowane w asfalt

Międzynarodowy port lotniczy w Nigerii został zamknięty na kilka godzin. Powodem wstrzymania pracy było odkrycie zmasakrowanego ciała na płycie lotniska. Zwłoki były wprasowane w asfalt.

W czwartek na międzynarodowym lotnisku im. Murtali Muhammeda w Lagos w Nigerii, podczas rutynowej inspekcji, na pasie startowym 18R znaleziono zmasakrowane zwłoki mężczyzny. W oficjalnym komunikacie podano, że na czas usuwania ciała oraz prowadzenia czynności śledczych wstrzymano ruch samolotów. Obecnie ustalana jest tożsamość ofiary i przyczyny jego śmierci.

Zdaniem oficera lotniskowej policji Olayinka Ojelade, którego cytuje nigeryjski portal „Daily Post”, ofiara mogła być jednym ze złodziei, którzy często włamują się na teren lotniska. Funkcjonariusz stwierdził, że mógł on wpaść pod koła lądującego bądź startującego po zmroku samolotu.

Z kolei nigeryjski ekspert od bezpieczeństwa lotniczego, John Ojukutu, w rozmowie z australijskim serwisem news.com.au ocenił, że ofiara mogła być „pasażerem na gapę”. Według niego mężczyzna mógł wypaść z podwozia kołującego samolotu, a następnie został zmiażdżony przez kolejne startujące i lądujące w ciągu nocy ze środy na czwartek maszyny.

W dalszym ciągu trwa wyjaśnianie sprawy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.salon24 Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij