Świat

Rosjanie ponieśli takie straty na Ukrainie, że muszą wyciągać zabytkowe czołgi z magazynów

Ukraiński sztab generalny poinformował o kolejnych stratach zadanym Rosjanom. Dodał, że ze względu na nie musieli wyciągnąć z magazynów przestarzałe czołgi T-62.

Sztab generalny Ukrainy poinformował, że ubiegłej doby siły ukraińskie odparły aż jedenaście ataków orków w kierunku donieckim i ługańskim. Kremlowscy bandyci stracili m.in. drona Orłan-10 i samolot szturmowy Su-25, a także cztery pociski manewrujące. Sztab Operacji Sił Połączonych powiadomił też za pośrednictwem Facebooka, że w Donbasie w ciągu ostatniej doby ukraińskim żołnierzom udało się zniszczyć sześć rosyjskich czołgów i 10 innych pojazdów opancerzonych.

Ukraińcy ujawnili, że sytuacja sprzętowa Rosjan jest już tak poważna, że zaczęli wyciągać z magazynów czołgi T-62, aby uzupełnić nimi rezerwowe grupy taktyczne, które są formowane celem wysłania na front. T-62 to następca słynnego czołgu T-54/T-55. Po raz pierwszy pokazano go w 1965 roku. Szybko okazało się jednak, że ta maszyna ma poważne wady, i przestano ją produkować już w 1978 roku – wcześniej niż wstrzymano produkcję T-55.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij