Rozrywka

Nowy teledysk do piosenki „Bayraktar”. Nagrali go ukraińscy żołnierze

Wszyscy nasi rodacy znają doskonale pieśni powstańczej Warszawy. Każdy z nas potrafi zanucić “Pałacyk Michla” czy pieśń „Dziś idę walczyć, Mamo!”, której słowa są zaczerpnięte z jednego z ostatnich wierszy Józefa Szczepańskiego “Ziutka”. Wiersze młodego poety-żołnierza wyznaczały kronikę walk „Parasola”, która powstawała w czasie trwania walk powstańczych, często pod impulsem chwili. Dziś podobne emocje towarzyszą walczącym o swoją wolność Ukraińcom, a jedną z ich wojennych pieśni jest “Bayraktar”, do którego właśnie nakręcono nowy teledysk. 

Za nowy teledysk do przeboju Tarasa Borowki „Bayraktar” odpowiedzialny jest ukraiński zespół folklorystyczny „Światowid”. W krótkim wideo żołnierze tańczą na tle wraków rosyjskich czołgów, niszczonych przez tureckie drony, które znajdują się na wyposażeniu ukraińskiej armii.

– Ukraińscy żołnierze nakręcili teledysk do słynnej ballady o Bajraktarze. Zaśpiewali piosenkę na tle zniszczonego rosyjskiego sprzętu. Zobaczcie sami – zachęca telewizja Biełsat na Twitterze:

Nowe czasy, nowa broń, nowe możliwości, ale emocje i efekt podobny do naszych, polskich powstańczych pieśni, prawda?

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij