Świat

Dwa francuskie myśliwce zderzyły się na pokazie lotniczym

Podczas pokazów lotniczych Chateaubernard doszło do kolizji dwóch francuskich myśliwców. Maszyny zderzyły się w powietrzu.

Incydent miał miejsce w niedzielę. Dwa myśliwce Rafale należące do 30tej Eskadry Francuskich Sił Powietrznych wystartowały do wspólnego pokazu. W jego trakcie piloci nadmiernie się do siebie zbliżyli i doszło do kolizji.

 

Dowódca bazy lotniczej Cognac-Chateaubernard Nicholas Liot powiedział agencji AFP, że na skutek kolizji w jednej z maszyn urwało kawałek usterzenia pionowego. Jego fragmenty spadły na dom w Gensac-la-Pallue i go uszkodziły. Na szczęście nikomu nic się nie stało i obaj piloci dali radę wylądować.

Siły powietrzne i lokalna administracja już rozpoczęli śledztwa mające wyjaśnić jak doszło do tego wypadku. Cognac Airshow to duża atrakcja turystyczna w okolicy. Dwudniowe pokazy zawierają także wystawę samolotów i pokaz słynnego zespołu akrobacyjnego Pattrouille de France.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Airlive.net Autor: WM
Fot. Tim Felce (Airwolfhound) CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij