Świat

Był zamach na Władimira Putina. Sensacyjne doniesienia szefa wywiadu wojskowego

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow poinformował, że na prezydenta Rosji przeprowadzono kilka nieudanych zamachów. Do jednego z nich miało dojść po rozpoczęciu pełnowymiarowej wojny w Ukrainie.

O ustaleniach ukraińskiego wywiadu poinformował serwis Ukraińska Prawda. W rozmowie z serwisem Budanow poinformował, że były zamachy na Putina. „Nie tak dawno był nawet zamach ze strony, jak to się mówi, przedstawicieli Kaukazu. Całkowicie nieudany zamach, ale miał naprawdę miejsce” – przekazał szef wywiadu. Budanow dodał, że zamach miał miejsce około dwóch miesięcy temu, a informacja ta jest niepubliczna.

„Powtarzam – był nieudany. Nie ma żadnego rozgłosu o tym zdarzeniu, ale miało to miejsce” – zaznaczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Serwis przypomniał również niedawną wypowiedź Budanowa. Mówił on, że Władimir Putin znalazł się w „ślepej uliczce” i jego zdaniem nie może ani zakończyć wojny przeciwko Ukrainie, ani jej wygrać.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij