Świat

Rosjanie ostrzelali Kijów rakietami gdy przebywał tam prezydent Duda

Ukraiński deputowany Roman Hryszczuk poinformował, że Rosjanie zaatakowali Kijów rakietami. Kilkadziesiąt minut wcześniej prezydent Andrzej Duda przemawiał w ukraińskiej Radzie Najwyższej.

W połowie marca cały świat zszokował fakt, że premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, a także premier Czech Petr Fiala i Słowenii Janez Jansza odważyli się na wizytę w Kijowie. Od tego czasu stolicę Ukrainy odwiedziło wielu ważnych polityków, m.in. premier UK Boris Johnson czy spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Ostatnim politykiem – i pierwszym prezydentem – który się na to zdecydował był prezydent Andrzej Duda. Szczegóły jego wizyty ze względów bezpieczeństwa były niemal do końca owiane tajemnicą. Jak informowaliśmy wcześniej prezydent wygłosił przemówienie w Radzie Najwyższej, gdzie został powitany oklaskami na stojąco.

Kilkadziesiąt minut po przemówieniu prezydenta Dudy Hryszczuk poinformował, że miało dojść do ataku rakietowego na Kijów. „Podczas przemówienia Zełenskiego i Dudy w Radzie Najwyższej, rosyjskie rakiety odpalone na Kijów” – napisał na Twitterze Hryszczuk – „Posłowie są teraz w schronie. Alarm przeciwlotniczy”. Na razie brak potwierdzenia tej informacji w innych źródłach.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij