Kraj

Pod Gdańskiem 14-latek strzelał do dzieci z broni pneumatycznej

Kartuska policja poinformowała w sobotę o zabezpieczeniu karabinka pneumatycznego, z którego na placu zabaw miał strzelać 14-letni chłopak. Ranny został 12-latek.

Jak przekazała w sobotę oficer prasowa KPP w Kartuzach st. post. Aldona Domaszk, do zdarzenia doszło w środę na placu zabaw przy ul. Księżycowej w Baninie (woj. pomorskie).

“W tym dniu, w komendzie stawiła się 45-letnia kobieta i złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznana osoba najprawdopodobniej strzelała z karabinka pneumatycznego do jej 12-letniego syna” – tłumaczyła Domaszk.

Dodała, że po zgłoszeniu funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i ustalili tożsamość osoby strzelającej. Okazał się nim 14-latek.

“Mundurowi zabezpieczyli również broń pneumatyczną” – podkreśliła oficer prasowa.

O sprawie jako pierwszy napisał portal expresskaszubski.pl, do którego zgłosił się świadek zdarzenia. Według jego relacji, opisanej na łamach portalu, po postrzale na ciele 12-latka, mimo kilku warstw ubrań, były widoczne ślady. “Na czole powstał guz i krwiak” – wskazywał świadek. Dodał, że innemu chłopcu, który stał przy postrzelonym 12-latku, udało się “uniknąć trafień”.

Funkcjonariuszka kartuskiej policji przekazała, że czynności w sprawie 14-latka prowadzi Wydział do spraw Nieletnich i Patologii KPP w Kartuzach. “Zebrane materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kartuzach” – podkreśliła Domaszk.

W Polsce na zakup karabinka pneumatycznego nie jest potrzebne pozwolenie.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij