Rozrywka

To może być hit. Patryk Vega nakręci film o Putinie

Szykuje się wielki kinowy hit. Reżyser Patryk Vega zapowiedział nakręcenie filmu o Władimirze Putinie. Vega podkreśla, że film będzie nakręcony po angielsku, a w rolę Putina ma wcielić się “gwiazdor światowego formatu”.

Jak dowiadujemy się z portalu film.org.pl, produkcja otrzymała już  tytuł roboczy “The Vor in Law” czyli “Wor w zakonie” – w dosłownym tłumaczeniu na polski “Złodziej w prawie”. “Wor w zakonie” to w Rosji swoista “instytucja” w świecie przestępczym od czasów Związku Sowieckiego. Oznacza profesjonalnego, zazwyczaj wysoko postawionego w hierarchii, gangstera. “Worów w zakonie” obowiązuje specyficzny niepisany “kodeks honorowy” regulujący stosunki w świecie przestępczym.

Portal podaje, że film ma mieć charakter biograficzny i opowiadać o życiu Putina od jego początków w Leningradzie, gdzie się urodził (nota bene miasto uważane jest za kolebkę sowieckich i rosyjskich “worów w zakonie”) aż do czasów współczesnych i wojny w Ukrainie. Vega planuje zdjęcia w Polsce, Litwie oraz na Malcie.

Ustalono, że w postać Putina ma wcielić się zagraniczna gwiazda światowego formatu. Kogo typujecie w tej roli? Może Toby Jones, który udzielił głosu Zgredkowi z Harrego Potera podjąłby się tego wyzwania?

Czy oprócz światowych gwiazd zobaczymy też naszych rodzimych aktorów? Olga Bołądź w roli Aliny Kabajewej, Janusz Habior w roli Anatolija Sobczaka, Tomasz Oświeciński  jako Ramzan Kadyrow a Wojciech Mecwaldowski w roli Dmitrija Miedwiediewa, to nasze typy.

Sam Vega przyznaje, że kręcenie filmów po angielsku to nowa ścieżka, na którą wstępuje. Powód? Polska widownia ma nie doceniać jego produkcji.

Jak zakończy się przygoda z jego nowym filmem dowiemy się pewnie niebawem, bo znając warsztat reżysera, jego produkcje powstają bardzo szybko. Ponadto biorąc pod uwagę groteskowo wulgarny język filmów Vegi, trzeba przyznać, że dużą część dialogów ma już gotowych – wystarczy cytować rosyjskiego prezydenta, dołączając co jakiś czas “przecinki” na literę “k”. Na razie wiadomo, że “The Vor in Law”, ma koszytować ok 12 mln. dolarów.

Źródło: stefczyk.info, film.org.pl Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij