Kraj

Duże zmiany w strukturach PiS. Jarosław Kaczyński powoła nowych 94 pełnomocników okręgowych

Prezes PiS do 15 czerwca powoła 94 nowych pełnomocników okręgowych partii, nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu – poinformował w piątek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

W piątek zebrał się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził zaproponowane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to podział struktury na 100 okręgów i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów.

Sobolewski powiedział dziennikarzom, że Komitet Polityczny przychylił się do wniosku prezesa. “Do 15 czerwca będą powoływani nowi pełnomocnicy okręgowi, z zastrzeżeniem, że nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu” – poinformował.

Dopytywany, kto będzie wybierał pełnomocników, wskazał, że “w PiS mamy ten przywilej i zaszczyt, że ostateczne słowo, decydujące należy zawsze do prezesa PiS”. “Pan prezes będzie powoływał pełnomocników okręgowych ” – wyjaśnił Sobolewski.

Sobolewski powiedział, że na ten moment osób, które łączą funkcję centralne i w okręgach jest 12. “W tej chwili na poziomie 41 okręgów, które są strukturą partyjna jest 12 (takich) osób” – powiedział Sobolewski.

“Ani nikt nie zrezygnuje, ani nikt nie wybiera (…) pan prezes zdecyduje o powołaniu nowych 94 pełnomocników okręgowych do 15 czerwca” – podkreślił.

Sobolewski dodał też, że w tej chwili nie zachodzą żadne przesłanki, by były jakiekolwiek przedterminowe wybory.

Źródło: PAP Autor: Karol Kostrzewa, Rafał Białkowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij