Sport

Rosyjski portal ocenzurował słowa Igi Świątek. Pozostałe ją przemilczały

Jeden z rosyjskich portali zmienił głośną wypowiedź Igi Świątek o wojnie na Ukrainie. Pozostałe w ogóle o niej nie wspomniały.

Świątek od początku wspiera Ukrainę i zwraca uwagę na rosyjską napaść i cierpienia ukraińskich cywili. W niedzielę wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie. W jego trakcie miała przyczepioną do czapki wstążkę w barwach Ukrainy. Po turnieju została o nią zapytana przez dziennikarzy.

„Wiem, że wielu tenisistów na początku wojny, kiedy było o tym głośno, nosiło podobne wstążki. Teraz zauważyłam, że wielu z nich już ich nie ma, co jest dla mnie bardzo dziwne, ponieważ wojna trwa, a ludzie cierpią. Będę nosiła wstążkę, dopóki sytuacja się nie poprawi” – powiedziała dziennikarzom legendarna tenisistka – „Wiem, że Polacy mocno wspierają swoich sąsiadów. Ja również niedługo zrobię coś, co może pomóc. To mój cel. Mówiłam o tym długo, ale teraz informuję o tym oficjalnie. Chcę pokazać moje wsparcie dla Ukraińców tak, jak to już robi wielu moich rodaków”.

Jej słowa odbiły się bardzo szerokim echem na całym świecie. Zauważyli je również dziennikarze rosyjskiego portalu sportowego Sports.ru. Cytując ją Rosjanie zmienili jednak słowo „wojna” na słowo „operacja specjalna”. Zupełnie pominęli także fragment o polskiej pomocy dla Ukrainy. Inne rosyjskie media w większości przemilczały jej słowa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP.Info Autor: WM
Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij