Sport

Policjantka z Gliwic mistrzynią świata w boksie? Zostały jej jeszcze dwie walki!

Lidia Fidura z GUKS Carbo Gliwice, a jednocześnie policjantka gliwickiego garnizonu, awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w boksie kobiet, które trwają w Stambule. To, że nasza sportsmenka zdobyła medal, jest już pewne – jesteśmy dumni. Pytanie, z jakim kolorem kruszcu wróci do Gliwic.

Lidia Fidura w pojedynku o wejście do strefy medalowej w kategorii wagowej +81 kg zdeklasowała Ukrainkę Marię Lowczyńską.

Funkcjonariuszka z Gliwic jest utytułowaną pięściarską, a sporty siłowe, w tym boks, profesjonalnie uprawia od ponad 16 lat. Na co dzień służy w gliwickiej drogówce. W ringu zdobyła już tytuł mistrzyni Europy, 15 tytułów mistrzyni Polski, brązowy medal Igrzysk Europejskich i wiele, wiele innych. Teraz przed sierżant sztabową półfinałowa walka z Turczynką Sennur Demir.

– Gratulujemy kolejnego zwycięstwa naszej policjantce, życzymy sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów – czytamy na stronie gliwickiej komendy.

 

Źródło: KMP Gliwice Autor:
Fot. KMP Gliwice

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij