Publicystyka

Kompromitacja posłanki Lewicy u Mazurka. “Nie odpowiem panu na to pytanie”

Nie od dziś wiadomo, że wywiady przeprowadzane przez red. R. Mazurka do najłatwiejszych dla polityków nie należą. Jednocześnie chyba wszyscy mają świadomość, że do rozmowy w mediach trzeba się przygotować. Choćby odrobinę! Tym razem, przed rozmową z publicystycznym drapieżcą, pracy domowej ewidentnie nie odrobiła przesympatyczna Paulina Matysiak. Posłanka Lewicy poranny wywiad w RMF FM z pewnością zapamięta na długo. 

W trakcie rozmowy z red. Mazurkiem posłanka pytana była m. in. o to, dlaczego głosowała przeciwko obniżce podatków i zwiększeniu kwoty wolnej od podatków. Polityk nie chciała odpowiedzieć na te pytania i zasugerowała, że głosowanie odbyło się “dawno temu”. Jak dawno? Otóż sześć dni przed rozmową w radiu.

Pytanie dotyczyło nowelizacji ustawy o PIT, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc. oraz daje przedsiębiorcom możliwość odliczenia części składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania. „Za” głosowało 246 posłów, przeciw 40, a wstrzymało się od głosu 170 posłów.

Kiedy prowadzący rozmowę zapytał, dlaczego posłanka nie głosowała za podniesieniem kwoty wolnej od podatku, Matysiak odpowiedziała z rozbrajającą szczerością:

– Nie odpowiem panu na to pytanie.

Red. Mazurek próbował ratować posłankę, ale ta wyraźnie nie miała dobrego dnia. Przyznała, że zajmowała się innymi sprawami i głosowała tak, jak cały klub. Poza tym upierała się, że rozmowa miała dotyczyć tematyki mieszkań. Kiedy w końcu red. Mazurek zgodził się na zaproponowany przez posłankę temat rozmowy, ta odpowiedziała:

– Nie wiem czy w temacie mieszkań czuję się pewniej, bo sama takiego mieszkania nie posiadam.

Źródło: Stefczk.info za RMF FM Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij