Publicystyka

Wyborcy PiS są jak “chłopi pańszczyźniani”. “Będą się mścić na elitach”

– Mam wrażenie, że wyborcy PiS-u to są właśnie ci chłopi pańszczyźniani, którzy teraz po prostu na każdym, do kogo się przyklei łatkę elity, będą się mścić – stwierdziła politolog prof. Anna Siewierska-Chmaj w programie „Express Biedrzyckiej”, emitowanym na portalu należącym do wydawcy “Super Expressu”.

Siewierska-Chmaj wystąpiła w programie obok byłego szefa Sztabu Generalnego WP, gen. Mieczysława Cieniucha i senatora Jana Marii Jackowskiego. Dyskusja dotyczyła bieżącej polityki, między innymi w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

W pewnym momencie profesor Siewierska-Chmaj zobrazowała swoje wyobrażenie o wyborcach PiS-u:

– Mam wrażenie, że wyborcy PiS-u to są właśnie ci chłopi pańszczyźniani, którzy teraz po prostu na każdym, do kogo się przyklei łatkę elity, będą się mścić – mówiła.

– Nasi teraz mają władze, nasi teraz biorą – opisywała swoją wizję umysłowości wyborców PiS-u.

Tak niezwykle wartościowe i cenne analizy politologiczne usłyszeć można na co dzień w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie i w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, gdzie pracuje profesor Siewierska-Chmaj.

Źródło: Stefczyk.info za [Express Biedrzyckiej] Autor: red.
Fot. YT/[Express Biedrzyckiej]

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij