Kraj

Ogromny wycieczkowiec Sky Princess w gdyńskim porcie. Na swoim pokładzie mieści ponad 3 500 pasażerów i 2 000 załogi

Do gdyńskiego portu zawinął Sky Princess, wycieczkowiec mierzący ponad 329 metrów długości całkowitej. To jeden z największych statków tego typu, jaki kiedykolwiek zacumował w polskim porcie. 

– Prosto z portu w Southampton przypłynął dziś do portu #wGdyni wycieczkowiec Sky Princess. Ogromna, 329-metrowa jednostka na swoim pokładzie mieści ponad 3 500 pasażerów i 2 000 załogi. To oznacza, że na jej pokładzie zmieściliby się mieszkańcy Kamiennej Góry i Babich Dołów – poinformowało na Twitterze miasto Gdynia.

Jak opisuje branżowy portalmorski.pl Sky Princess jest co prawda najdłuższym, ale nie największym wycieczkowcem, jaki odwiedził polskie porty. W kwestii tonażu nieznacznie przegrywa z innym gigantem:

– Sky Princess, długi na 329,81 m, jest co prawda nieznacznie dłuższy od Norwegian Getaway (325,65 m), który był u nas po raz pierwszy w 2019 r. (w bieżącym sezonie też ma się pojawić), ale nie detronizuje dotychczasowego rekordzisty w najważniejszej konkurencji – według decydującego parametru. Norwegian Getaway pozostaje największym statkiem pasażerskim, jaki dotąd odwiedzał polskie porty, pod względem tonażu pojemnościowego brutto, wynoszącego w jego przypadku 145 655 jednostek, wyprzedzając Sky Princess (pojemność brutto 145 281) – czytamy na portalmorski.pl

Na pokładzie Sky Princess pasażerowie mogą korzystać z luksusowego Lotus Spa, mają też do dyspozycji baseny, restauracje, kawiarnie i boisko do koszykówki. Spośród licznych atrakcji oferowanych na pokładzie warto wymienić multimedialne widowiska w parku fontann, pokazy filmowe na pokładzie oraz taras spacerowy SeaWalk, z którego rozpościera się spektakularny morski widok.

Źródło: Stefczyk.info za portalmorski.pl Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij