Świat

Strzelanina w kościele. Bohaterska postawa wiernych

Podczas niedzielnego, uroczystego obiadu w kalifornijskim kościele doszło do strzelaniny. Mężczyzna otworzył ogień, raniąc pięć osób. W wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13:30 czasu lokalnego w Laguna Woods w Kalifornii. Wówczas w kościele, w którym doszło do strzelaniny znajdowało się około 30-40 osób. Napastnika obezwładnili wierni, którzy związali mu nogi kablem. „Grupa wiernych wykazała się wyjątkowym heroizmem i odwagą interweniując, żeby zatrzymać podejrzanego. Niewątpliwie zapobiegli oni kolejnym ofiarom śmiertelnym i rannym” – powiedział na konferencji prasowej Jeff Hallock, zastępca szeryfa hrabstwa Orange.

Policja, po przybyciu na miejsce zdarzenia, aresztowała około 60-letniego mężczyznę. Znaleziono tam także dwie sztuki broni ręcznej. Hallock przekazał, że w tej chwili nie wiadomo co było motywem działania podejrzanego, czy miał jakiś cel, czy też jest to incydent związany z nienawiścią.

W wyniku strzelaniny jedna osoba podniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Cztery inne ofiary w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala. Wszyscy poszkodowani to osoby dorosłe.

Źródło: stefczyk.info/na podst. Radio Zet Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij