Kraj

Policja zatrzymała pracownika warszawskiego ratusza. Jechał do pracy kompletnie pijany

W poniedziałek pod siedzibą urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy, stołeczna policja dokonała zatrzymania mężczyzny, który kierował samochodem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak nieoficjalnie podaje portal tvp.info, zatrzymany kierowca to Adam K. urzędnik dzielnicy, będący naczelnikiem Wydziału Funduszy Europejskich Sportu i Rekreacji.

„Wybrałem się załatwić sprawę do urzędu Warszawa-Włochy. Zaniepokoiło mnie zachowanie pojazdu, będącego przede mną, który jechał od krawężnika do krawężnika. Na szczęście, tak jak ja, skręcał na parking pod urzędem. Zdziwiło mnie, że kierowca wyciąga kartę do wjazdu na parking dla pracowników” – mówi w rozmowie z portalem tvp.info świadek zdarzenia. Mężczyzna przyznaje, że na niewiele się zdało alarmowanie ochrony, dlatego o zaistniałym fakcie powiadomił policję.

Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Podkom. Konrad Cebula z Komendy Rejonowej Policji – Ochota, Ursus, Włochy, poinformował, że pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,96 mg, co stanowi 1,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po kilkunastu minutach wykonano kolejne badanie trzeźwości i u kierowcy stwierdzono 1,08 mg, czyli 2,16 promila. „Zatrzymany mężczyzna w wieku 46 lat trafił na izbę wytrzeźwień” – przekazał podkom. Cebula. Przekazał również, że mężczyzna był zbyt pijany, by złożyć wyjaśnienia. „Stanie się to dopiero, gdy wytrzeźwieje” – dodał.

Portal tvp.info informuje nieoficjalnie, że zatrzymany 46-letni pijany kierowca to Adam K. naczelnik wydziału Funduszy Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Włochy. Małgorzata Kink, rzecznik prasowa Urzędy Dzielnicy Włochy, powiedziała w rozmowie z portalem, że naczelnik do poniedziałku przebywał na zwolnieniu, a dziś miał się stawić do pracy, ale tego nie zrobił. Przedstawicielka urzędu przekazała, że słyszała o interwencji policji pod budynkiem instytucji, ale nie potwierdziła, że zatrzymany został któryś z pracowników.

Z kolei policja potwierdziła, że zatrzymany mężczyzna, to pracownik warszawskiego ratusza.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij