Świat

Ukraińcy stworzyli specjalną talię kart, a w niej wizerunki rosyjskich zbrodniarzy

W Ukrainie stworzono specjalną talię kart do gry. Na każdej z nich znajdują się zdjęcia rosyjskich dowódców, którzy są odpowiedzialni za działania wojenne oraz ich imiona i nazwiska. Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy przypomniał, że przed 20 laty po podobne środki sięgnęli Amerykanie.

20 lat temu amerykańska armia wypuściła specjalną talię kart, na których widniały zdjęcia zbrodniarzy wojennych. Miało to przypominać żołnierzom o ich celach, o czym wspomniał generał Walerij Załużny, naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

Teraz podobnego zabiegu użyli wojskowi z Ukrainy. Tam również stworzono talię kart do gry, która zawiera zdjęcia oraz imiona i nazwiska rosyjskich dowódców, polityków i propagandystów, którzy odpowiadają za inwazję na Ukrainę. Na drugiej stronie kart znajduje się szata graficzna w wojskowych barwach.

„W 2022 roku wolontariusze międzynarodowej społeczności wywiadowczej InformNapalm przy wsparciu dowództwa wojskowego Ukrainy, w szczególności mojego, wydali dwie talie kart zbrodniarzy wojennych Federacji Rosyjskiej oraz rosyjskich polityków i propagandystów” – informuje Załużny.

„Dzięki wspólnym wysiłkom wojska i ochotników, wysiłkom wszystkich ludzi dobrej woli na świecie, mapa rasizmu z pewnością zostanie pokonana zarówno na polu bitwy, jak i w płaszczyźnie informacyjnej” – dodał dowódca, który ma swój udział w zrealizowanym projekcie.

Jak podaje ukraińska agencja Ukrinform, czerwonym królem w tali jest generał Aleksander Dwornikow, będący dowódcą rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. FB/ CinC AF of Ukraine

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij