Kraj

Rosyjska propagandystka bezpardonowo wykorzystała słowa premiera Morawieckiego. Grozi Polsce utratą niepodległości

Olga Skabajewa, która uchodzi za czołową popleczniczkę Putina, zasugerowała, że Polska może stracić niepodległość. Mówiąc o tym w reżimowej telewizji, wykorzystała niedawną wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego.

W brytyjskim dzienniku „Daily Telegraph” ukazał się felieton autorstwa Mateusza Morawieckiego. Polski premier odnosi się w nim do głoszonej przez Władimira Putina koncepcji „ruskiego miru”, oznaczającą rosyjski świat. Ocenił, że jest to odpowiednik XX-wiecznej ideologii komunizmu, nazizmy. Zdaniem premiera jest to niebezpieczny dla całej Europy „rak”.

„Russkij Mir to rak, który pożera nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale także stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy. Dlatego Nie wystarczy wesprzeć Ukrainę w jej walce militarnej z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię” – napisał Morawiecki.

Na antenie reżimowej telewizji Rossija 1, w programie „Specoperacja”, Olga Skabajewa użyła słów premiera Morawieckiego do przedstawienia tezy, że przez takie osoby Polska może stracić niepodległość.

„Polski premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Russkij Mir stanowi zagrożenie dla całej Europy. Co więcej, Morawiecki nawoływał do całkowitego zniszczenia ideologii monstrum, nazywając ją rakiem” – mówiła Skabajewa. Zaraz potem oceniła to jako znak, że historia niczego ludzi nie uczy.

„Przecież dzięki takim zadowolonym z siebie i aroganckim idiotom Polska już kilkakrotnie przestała istnieć jako niepodległe państwo” – powiedziała pracownica reżimowej telewizji.

Wypowiedź, która padła na antenie Rossija 1 skomentował na Twitterze doradca szefa MSW Ukrainy, załączając do wpisu fragment programu.

„Rosyjska propagandystka Skabiejewa grozi Polsce utratą niepodległości. Każdego dnia rosyjska telewizja rzuca nowe zagrożenia” – napisał Anton Gerashchenko.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wp Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij