Świat

Nowe doniesienia o stanie zdrowia prezydenta Rosji. Chory na raka Putin zostanie obalony?

W przestrzeni medialnej pojawia się coraz więcej doniesień o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Kolejne informacje przekazał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, który powiedział, że prezydent Rosji jest ciężko chory, a w kraju już dokonuje się przewrót, mający obalić Putina.

Z każdym kolejnym publicznym wystąpieniem prezydenta Rosji, pojawiają się spekulacje dotyczące jego stanu zdrowia. Kreml nie chce potwierdzać żadnych informacji, bowiem może to zaburzyć wizerunek silnego i mężnego przywódcy. Jednak uwadze mediów i ekspertów nie umknęło zachowanie opuchniętego Putina, który w nienaturalny sposób trzyma się stołu, czy jako jedyny ze zgromadzonych wysokich rangą osób, przykrywa się kocem.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o możliwym raku tarczycy u przywódcy Kremla lub o raku jamy brzusznej. Z kolei zajmujący się tematyką bliskowschodnią „New Lines Magazine” pisze, że posiada nagranie z wypowiedzią oligarchy z bliskiego kręgu Putina, który mówi, że prezydent Rosji jest „bardzo chory” i „cierpi na nowotwór krwi”. Magazyn informuje także, że z kwatery głównej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji wysłano tajną notatkę, zaadresowaną do wszystkich regionalnych dyrektorów FSB.

„Dyrektorzy zostali poinstruowani, aby rozwiewać wszelkie plotki, które mogą dotrzeć do lokalnych jednostek FSB. Według jednej z osób, która widziała notatkę, zaskakująca instrukcja odniosła odwrotny skutek, większość oficerów FSB miała zacząć wierzyć, ze Putin rzeczywiście jest ciężko chory” – twierdzi czołowy dziennikarz śledczy serwisu Bellingcat, Christo Grozew.

„New Lines Magazine” zwraca również uwagę na zmieniający się wygląd rosyjskiego przywódcy. Rozmówca magazynu, Ashley Grossman, profesor endokrynologii na Uniwersytecie Oksfordzkim uważa, że Putin zawsze wyglądał na bardzo wysportowanego mężczyznę i był nieco wychudzony. Przyznaje jednak, że w ostatnich kilku latach jego twarz i szyja wydają się „bardziej nalane”. Grossman wyjaśnia, że takie objawy mogą świadczyć o otyłości cushingoidalnej, występującej przy terapii sterydami.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow również informuje, że Władimir Putin jest poważnie chory. W wywiadzie dla telewizji Sky News przekazał, że w Rosji już dokonuje się przewrót, którego celem jest obalenie prezydenta kraju.

Zdaniem Budanowa, przełom w wojnie z Rosją nastąpi w sierpniu i zakończy się ona do końca roku. „Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie” – wyjaśnił szef ukraińskiego wywiadu.

Przyznał, że jest zdziwiony niepowodzeniami sił rosyjskich w tej wojnie i zaznaczył, że rosyjska potęga jest jedynie mitem. „Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają. Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią” – mówi Budanow.

Źródło: stefczyk.info/na podst.onet/rp Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij