Świat

Rzecznik Kremla odpowiada premierowi Morawieckiemu. „Kwintesencja nienawiści do Rosjan”

Premier Mateusz Morawiecki opublikował artykuł na łamach „Daily Telegraph”. Skrytykował w nim Władimira Putina, za jego koncepcję „ruskiego miru”. „Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię” – napisał premier. Te słowa skomentował rzecznik Kremla, który ocenił je, jako oburzające i nie do przyjęcia.

W brytyjskim dzienniku „Daily Telegraph” ukazał się felieton autorstwa Mateusza Morawieckiego. Polski premier odnosi się w nim do głoszonej przez Władimira Putina koncepcji „ruskiego miru”, oznaczającą rosyjski świat. Ocenił, że jest to odpowiednik XX-wiecznej ideologii komunizmu, nazizmy. Zdaniem premiera jest to niebezpieczny dla całej Europy „rak”.

„Russkij Mir to rak, który pożera nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale także stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy. Dlatego Nie wystarczy wesprzeć Ukrainę w jej walce militarnej z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię” – napisał Morawiecki.

Felieton szefa polskiego rządu skomentował rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow. Słowa Morawieckiego ocenił on jako „kwintesencja nienawiści do Rosji”.

„To jest kwintesencja tej nienawiści do Rosjan, która chyba, jak przerzuty, uderzyła, ku naszemu żalowi, zarówno całą polską politykę, całe polskie kierownictwo, a właściwie polskie społeczeństwo pod wieloma względami” – powiedział Pieskow w rozmowie z agencją Ria Novosti.

Dodał również, ze stwierdzenie użyte przez premiera Morawieckiego jest oburzające, szalone i nie do przyjęcia.

Zgodnie z koncepcją „ruskiego miru” miałoby dojść do integracji narodowo-kulturowej i hisotryczno-politycznej wśród ludności rosyjskojęzycznej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.dorzeczy Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij