Świat

Mariupol: Rosja zamierza inkorporować miasto

Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie zamierzają włączyć Mariupol do Rosji razem z tzw. Doniecką Republiką Ludową – napisał w czwartek na Telegramie doradca mera miasta Petro Andriuszczenko.

„Pierwszy krok to przejście na rosyjski kod łączności komórkowej. Teraz do tzw. DRL mają wejść rosyjskie banki i wyższe uczelnie” – twierdzi Andriuszczenko.Jak dodał, władze ukraińskie otrzymują informacje, że w Mariupolu planowane jest przeprowadzenie tzw. referendum w sprawie przyłączenia do Rosji. Jeden z portali podał datę 15 maja.„My także otrzymywaliśmy niejednokrotnie informacje od źródeł, że samozwańczy mer planuje właśnie tę datę. Nie możemy ani potwierdzić, ani zdementować tej informacji” – napisał Andriuszczenko. (https://t.me/andriyshTime/835)

Przypomniał również, że w szkołach w rejonie mariupolskim, okupowanym przez Rosjan, dzieci muszą podpisywać zeszyty: Mariupol, obwód rostowski – to graniczący z ukraińskim obwodem donieckim region Rosji.

Według Andriuszczenki można mówić o przyspieszeniu działań na rzecz aneksji Mariupola przez Rosję.

Źródło: (PAP) Autor: just/ ap/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij