Publicystyka

Tak Ukraińcy dziękują Polakom za okazane dobro. Ten film pokazuje wszystko

– W imieniu Ukrainy pragniemy powiedzieć Narodowi Polskiemu “dziękujemy” za wszystko, co dla nas robicie. Jednak słowo “dziękujemy” to za mało – od takich słów zaczyna się film skierowany do “narodu polskiego “od Ukraińców.

W kolejnych scenach tego krótkiego wideo pokazano elementy naszej najnowszej, wspólnej historii, którą piszemy od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Widzimy ogromną skalę polskiej pomocy i naszego zaangażowania w sprawę Ukrainy.

Ten krótki film chwyta za serce, bo przecież nikt lepiej od nas, Polaków, nie wie, jaka jest prawdziwa cena wolności i niezależności. Naszego państwa nie było na mapie przez 123 lata niewoli, później zmagaliśmy się z niemiecką okupacją i podległością wobec Kremla. Dziś jesteśmy wolnym, niezależnym państwem, które z dumą buduje swą przyszłość i obecność na geopolitycznej mapie świata.

Dla nas nie ma nic ponad Polskę. Dlatego rozumiemy walkę Ukrainy i jako dumni i niezależni Polacy mówimy dziś do naszych braci i sióstr z wolnej Ukrainy: – Nie ma za co, bądźcie dzielni i walczcie o swój dom. My zaś zachowujemy się tak, jak trzeba. 

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij