Rozrywka

Serial, który dał Zełeńskiemu fotel prezydenta, doczeka się polskiej odsłony. Kto wcieli się w główną rolę?

Polsat zakupił prawo do realizacji polskiej wersji ukraińskiej produkcji “Sługa narodu”, w której w główną rolę wcielił się aktualny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. Czy serial, który wywindował popularność Zełeńskiego, a nawet – jak twierdzą niektórzy analitycy – dał mu fotel prezydenta, odniesie sukces? Kto wcieli się w postać głównego bohatera i jak potoczą się następnie jego losy?

Portal Wirtualne Media podaje, że Telewizja Polsat kupiła prawa do zrealizowania polskiej wersji serialu “Sługa narodu”. Ukraińska produkcja to serial satyryczny, który zadebiutował na ekranach w 2015 roku.  Opowiada historię nauczyciela Wasilija Gołoborodko, który zwycięża w wyborach prezydenckich na fali popularności, jaką zapewniło mu nagranie, w którym krytykował korupcję. Jako prezydent Gołoborodko bezpardonowo walczy z zastałym układem oraz oligarchami.

Powstały trzy sezony serialu oraz pełnometrażowy film. Wszystkie zostały wyprodukowane przez studio “Kwartał 95”, z którym przez wiele lat (do zwycięstwa w wyborach prezydenckich w 2019 roku) związany był Wołodymyr Zełeński.

Nieznane są jeszcze żadne szczegóły dotyczące polskiej odsłony planowanej produkcji. Z pewnością kluczowy okaże się wybór aktora do roli głównego bohatera. Nie tylko ze względów artystycznych, ale również z powodu ewentualnych konsekwencji politycznych… Internauci prześcigają się w propozycjach, kto może wcielić w postać odpowiednika Gołoborodki-Zełeńskiego. Pojawiły się kandydatury Borysa Szyca, Tomasza Karolaka, Macieja Stuhra, Piotra Adamczyka, a nawet… Mariusza Max Kolonki. Ten ostatni prezydenta nie musiałby nawet grać. Jak wiadomo, kilka lat temu ogłosił się już prezydentem Polski ad interim.

 

Źródło: Stefczyk.info/Wirtualne Media Autor: KF
Fot. Facebook/Wołodymyr Zełeński/in.

Polecane artykuły

0 0

Amerykanie rozważają wysłanie komandosów do Kijowa

0 0

Leroy Merlin sprzedaje rosyjskie produkty jako polskie?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij