Kraj

Patryk Jaki nokautuje Donalda Tuska: Trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i europoseł Patryk Jaki na wspólnej konferencji prasowej odnieśli się do zarzutów, jakie pod adresem Solidarnej Polski i rządu Zjednoczonej Prawicy, kieruje Donald Tusk. Według byłego premiera, to właśnie Ziobro i spółka mają być odpowiedzialni za blokowanie Polsce środków unijnych. Politycy prawicy szybko zdemaskowali to kłamstwo.

– Donald Tusk nie chce pamiętać, że w Parlamencie Europejskim to jego koleżanki i koledzy z Europejskiej Partii Ludowej dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała pieniądze, o które dzisiaj tak się upomina dla Polski – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro na  konferencji prasowej. – Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski? Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? Czyje  środowisko w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej? Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska? – pytał minister sprawiedliwości.

Ziobro podkreślił, że brak pieniędzy dla Polski z Unii Europejskiej jest przede wszystkim konsekwencją działalności byłego przewodniczącego Rady Europejskiej i jego środowiska politycznego. – Dziś Donald Tusk wylewa krokodyle łzy i udaje zatroskanie, że Polska nie dostaje pieniędzy – zauważył minister. – Właściwym adresatem pretensji Donalda Tuska są jego koleżanki i koledzy partyjni z EPL, która jest niezwykle aktywna w procederze, by Polska nie dostała ani jednego euro – dodał  Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski wyraził nadzieję że Donald Tusk odświeży swoją pamięć i wyjaśni, jak godzi żądanie, by Polska nie dostała ani złotówki z ubolewaniem, że tych pieniędzy nie ma.

Do zarzutów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej odniósł się również europoseł Patryk Jaki. – Tusk twierdzi, że to przez nas nie ma środków europejskich. Trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo. Dlaczego bezczelne? Bo łatwo je zweryfikować – ocenił.

Przypomniał, że w tej kadencji Parlamentu Europejskiego miały miejsce już 43 debaty i rezolucje, które nawoływały do zablokowanie Polsce należnych pieniędzy z UE. A razem z inicjatywami komisji europarlamentu było ponad 100 żądań, by Polsce nie wypłacać pieniędzy.

– Wszystkie te wnioski były pisane przez partię Donalda Tuska: EPL – przypomniał Patryk Jaki.

 

Źródło: stefczyk.info, twitter, MS Autor:
Fot. PAP/Rafał Guz

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij