Publicystyka

To trzeba przypominać do skutku. Jak doszło do tego, że Rosja zalała świat kłamstwami na temat katastrofy smoleńskiej?

Fake-newsy, skłócanie, manipulacje, wyszydzanie, dyskredytowanie, czyli kulisy dezinformacyjnej „operacji Smoleńsk”. „Magazyn śledczy Anity Gargas” bierze pod lupę rosyjską propagandę z czasów katastrofy w Smoleńsku. Jak doszło do tego, że Rosja zalała świat kłamstwami na temat katastrofy smoleńskiej? W jaki sposób i po co Moskwa polaryzowała polskie elity i polskie społeczeństwo już parę miesięcy przed planowanymi uroczystościami z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej?

Jakie są podobieństwa w działaniach dezinformacyjnych Kremla po katastrofie smoleńskiej – i obecnie, w czasie agresji na Ukrainę? Kto w 2010 roku narzucał światu narrację ws. Smoleńska, a dziś odpowiada za rosyjską tzw. operację wojskową u naszych wschodnich sąsiadów? Jak rosyjska dezinformacja stosowana latami wobec państw zachodnich przyczyniła się do wybuchu wojny na Ukrainie? „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:35 w TVP1.

ZWIASTUN:

O tym, że Putin miał wiernego sojusznika w ówczesnych władzach Polski pisaliśmy tutaj.

Źródło: Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas/stefczyk.info
Fot. TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij