Publicystyka

Przejmujące zdjęcie z Ukrainy. Matki wypisują na ciałach dzieci numery telefonów, na wypadek ich śmierci

To jedno zdjęcie mówi więcej o sytuacji, w jakiej znalazły się miliony ukraińskich rodziców niż tysiące mądrych komentarzy wypowiedzianych przez “gadające głowy” na Zachodzie. Jak donosi Anastazja Łapatina, dziennikarka “Kiev Independent” przerażeni rodzice wypisują na ciałach swoich dzieci podstawowe dane osobowe i numery kontaktowe, na wypadek ich śmierci.

– Ukraińskie matki piszą na ciałach swoich dzieci, numery kontaktowe na wypadek, gdyby zostały zabite, a ich dzieci przeżyły. A Europa wciąż dyskutuje o gazie – czytamy we wpisie dziennikarki.

Na obrazku widzimy plecy małej Wiry, datę jej urodzin i telefony do mamy i taty.

Gorzkie słowa Łapatiny, która od ponad miesiąca relacjonuje rosyjskie zbrodnie na Ukrainie, doskonale pokazują mentalność Zachodu. Wiele europejskich państw, z Niemcami na czele, bardziej zabiega o swoje ekonomiczne interesy niż o życia niewinnych dzieci i ich rodzin. Dla Niemiec i innych państw europejskich śmierć i zniszczenia wojenne zdają się być tylko danymi statystycznymi porównywalnymi ze stratami ekonomicznymi, jakie przynosi im wojna. Najchętniej dalej handlowaliby z Rosją i zarabiali na rosyjskich petrorublach. Stąd strach przed wprowadzeniem dodatkowych sankcji i skandaliczne protesty przeciwko “nienawiści do Rosji”, jak ten w Berlinie.

Całe szczęście są jeszcze w Europie takie kraje jak Polska, które pokazują, co jest wartością nadrzędną.

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij