Sport

Kapitan siatkarskiej kadry kończy reprezentacyjną karierę. „Mój czas w Biało-Czerwonych barwach dobiegł końca”

Michał Kubiak, kapitan Biało-Czerwonej kadry siatkarskiej zdecydował o zakończeniu kariery. Wybitny siatkarz swoją decyzję przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie podziękował rodzinie, trenerom oraz kolegom. Nie zabrakło również słów wdzięczności zaadresowanych do kibiców.

Michał Kubiak przekazał za pośrednictwem swojego instagramowego profilu, że zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę. Kapitan naszej siatkarskiej kadry narodowej, poinformował, że decyzję podjął już jakiś czas temu i „dziś została postawiona kropeczka nad i”.

W emocjonalnym wpisie wielokrotny reprezentant Polski podziękował swojej żonie, bez której – jak napisał – „to wszystko by się nie udało”. „Kochanie dziękuję Ci za opiekę nad naszymi wspaniałymi córeczkami i za dokładanie drewna do ogniska domowego, żeby nie gasło podczas tych 300 dni w roku, które spędzałem poza domem. Za zostawienie swoich marzeń i ambicji z boku, tylko po to żebym ja mógł spełniać swoje. Jesteś najlepsza. I LOVE YOU FOREVER” – napisał Kubiak.

Wyrazy wdzięczności dwukrotny mistrz świata skierował także do swoich rodziców i brata. „Moim rodzicom i bratu, za to że zawsze stali za mną murem, przede wszystkim w tych gorszych czasach. Tato dziękuję za te wszystkie lekcje, które dostałem od Ciebie i za czas, który mi poświęciłeś. Twoje nie wymiękaj, chodzi za mną do teraz. Mam nadzieję, że wyszedłem na ludzi i jesteś ze mnie dumny. Mamo, Tobie za ogrom miłości, którą okazywałaś mi zawsze, kiedy tylko tego potrzebowałem. Za cenne rady i wprowadzenie w dorosłość.
Bober, bez Ciebie i ciągłej rywalizacji z Tobą nidgy nie osiągnął bym tego wszystkiego co osiągnąłem. To dzięki Tobie ogień zwycięstwa, który jest we mnie płonie do dziś. Za wsparcie zawsze i wszędzie. Kocham Was” – czytamy we wpisie.

„Moim dwóm ANIOŁKOM, POLCI I ZOJCI. Żaden medal i zdobycie żadnego trofeum nie jest w stanie dorównać emocjom, które towarzyszyly mi po powrocie do domu. To z jaką radością witałyście mnie, rekompensowało wszystkie najgorsze porażki. Tata będzie w końcu w domu” – napisał siatkarz, kierując te słowa do swoich córek.

Kapitan reprezentacji Polski podziękował także swoim kolegom z kadry narodowej, przyznając, że bycie ich kapitanem przez 8 lat, było dla niego zaszczytem. „Wiem, że nie byłem idealny, ale zawsze starałem się robić tak, żeby wygrać. ZAWSZE. Życzę Wam, żebyście w końcu weszli na szczyt olimpijski i jak już tam będziecie, a będziecie napewno, wspomnijcie o starszym kumplu i o marzeniu, którego mi spełnić się już nie uda. Ja w Was wierzę, Paryż jest Wasz” – czytamy.

Nie zabrakło również słów wdzięczności skierowanych do kibiców, których Kubiak określił mianem najlepszych na świecie. „Tych chwil na Narodowym, w Spodku i wielu innych halach nie zapomnę do końca życia. Byliście tym, co motywowało mnie do wstawania codziennie rano i dawania z siebie maksa” – przekazał siatkarz.

„Jestem szczęśliwy, że będąc na parkiecie, mogłem przez 12 lat śpiewać z Wami Mazurka Dąbrowskiego i dawać Wam powody do radości. Jeśli dzięki temu, co pokazywałem na boisku, mogłem zainspirować choć jedną osobę, to czuję się spełniony” – dodał.

Kubiak podziękował również trenerom kadry, sztabowi medycznemu, kierownikom reprezentacji, byłemu prezesowi PZPS Jackowi Kasprzykowi oraz ludziom z otoczenia.

„Siatkówka reprezentacyjna otworzyła przede mną wiele drzwi. Zwiedziłem prawie cały świat, poznałem wielu wspaniałych i inspirujących ludzi, mam mnóstwo wspomnień, które zostaną za mną na zawsze. Za te wspomnienia właśnie, człowiek dałby się pokroić, żeby móc przeżyć to jeszcze raz” – pisze dalej siatkarz.

Na koniec Kubiak zaznaczył, że mimo zakończenia kariery reprezentacyjnej, ma zamiar jeszcze trochę pograć.

„Nie żegnam się więc na zawsze, na to przyjdzie jeszcze czas. Być może będzie mi dane zagrać jeszcze na polskich parkietach i pożegnać się z Wami osobiście. Do zobaczenia na szlaku. Dziękuję, Wasz Kapitan. Kubi” – zakończył Kubiak.

W biało-czerwonych barwach Michał Kubiak występował od 2011 roku. Jako reprezentant polski zdobył tytuł mistrza świata w 2014 i 2018 roku. Z kolei w 2012 roku triumfował w Lidze Światowej. W 2015 roku objął funkcję kapitana kadry.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Instagram Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij