Sport

Trzykrotny mistrz olimpijski zszokowany ogromem tragedii na Ukrainie

Trzykrotny mistrz olimpijski w saneczkarstwie Felix Loch jest zszokowany ogromem tragedii na Ukrainie i falą uchodźców z tego kraju. Niemiec zorganizował pomoc humanitarną w ramach akcji “Sportowcy dla Ukrainy”.

“Nigdy nie zapomnę tego co zobaczyliśmy i doświadczyliśmy w ciągu ostatnich kilku godzin. Po prostu zmienia się wszystko! Ta wojna musi się skończyć! Wszystkie wojny muszą się skończyć!” – sportowiec napisał na swoim koncie na Instagramie.

Loch razem z żoną i 16 osobami towarzyszącymi zorganizował konwój humanitarny dla Ukrainy. Osiem autokarów z darami dojechało do polsko-ukraińskiej granicy. Trzy pojazdy przygotował niemiecki związek narciarski, dwa federacje bobslejów i saneczkarska, pozostałe to zasługa klubów ze sportów zimowych. W przedsięwzięciu pomagała organizacja pomocowa z Rosenheim.

Niemiecka grupa na przejściu granicznym zobaczyła niekończąca się falę uchodźców. Przed udaniem się w drogę powrotną zabrali ze sobą 47 kobiet i dzieci. Loch przyznał, że to była bardzo trudna decyzja kogo mają zabrać ze sobą a komu muszą odmówić.

“To trudno opisać słowami. To było nieprawdopodobne. W drodze powrotnej moja żona płakała przez kilka godzin” – napisał niemiecki sportowiec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FELIX LOCH (@loch_felix)


Loch to trzykrotny złoty medalista olimpijski z Vancouver i Soczi, to także multimedalista mistrzostw świata i Europy, wielokrotny triumfator Pucharu Świata.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Instagram/Felix Loch

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij