Gospodarka

Fundacja Stefczyka pomaga i zachęca do pomocy

Polska przyjęła już ponad 1,8 miliona uchodźców z Ukrainy. Polacy indywidualnie i instytucjonalnie włączają się w pomoc humanitarną na niespotykaną dotychczas skalę. Ale brutalna agresja Rosji na Ukrainę trwa nadal. Każdego dnia potrzebne jest wsparcie.

W pomoc Ukrainie włącza się także Fundacja im. Franciszka Stefczyka. Dzięki współpracy z podmiotami i organizacjami, które koordynują działania humanitarne, Fundacja jest obecna tam, gdzie naprawdę potrzebna jest pomocna dłoń.

Nawiązując współpracę z miastem Tomaszów Lubelski – jednym z pierwszych miast, w których zatrzymują się uchodźcy po przekroczeniu granicy w Hrebennem – Fundacja wspiera organizację transportu środków dla poszkodowanych znajdujących się wciąż na Ukrainie.

Żeby działać efektywniej, Fundacja Stefczyka uruchomiła specjalne subkonto, na które do 8 kwietnia można wpłacać – w postaci darowizn i opatrzone tytułem „darowizna” – środki przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.

Wszystkie zebrane na subkoncie pieniądze zostaną w całości przeznaczone na działania związane z pomocą poszkodowanym wojną na Ukrainie.

Numer subkonta to: 24 7065 0002 0651 7535 9844 0001.

Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc Ukrainie

Dane Fundacji:

Fundacja im. Franciszka Stefczyka

ul. Legionów 126 – 128

81-472 Gdynia

Źródło: Stefczyk.info Autor: rek
Fot. rek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij