Rozrywka

Dziennikarz-poliglota podbił internet

Dziennikarz agencji AP Philip Crowther przypadkowo stał się gwiazdą mediów społecznościowych. Powodem było nagranie na którym zaprezentował swoje niebagatelne zdolności językowe.

Crowther to stacjonujący w Kijowie korespondent amerykańskiej agencji prasowej Associated Press. W poniedziałek zamieścił na swoim Twitterze trwające 59 sekund nagranie będące kompilacją jego wypowiedzi dla różnych stacji telewizyjnych. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że wypowiedział się płynnie w aż sześciu językach – angielskim, luksemburskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim.

 

Nagranie z dziennikarzem-poliglotą szybko stało się przebojem w mediach społecznościowych i obejrzało je już ponad 11,5 milionów osób. Jak donosi portal Onet Crowther zna płynnie sześć języków bo urodził się w Luksemburgu w niemiecko-brytyjskiej rodzinie, a hiszpański i portugalski poznał na studiach w londyńskim King’s College.

Warto odnotować, że to nie jest pierwszy raz kiedy o Crowtherze zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. W zeszłym roku prowadził relację na żywo dla jednej z amerykańskich stacji ze Skweru George’a Floyda w Minneapolis w pierwszą rocznicę jego śmierci. W jej trakcie w okolicy wybuchła strzelanina. Wielu internautów zwróciło wtedy uwagę na to, że przyjął całą sytuację ze stoickim spokojem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij