Publicystyka

Oburzający artykuł Onetu. W rocznicę wyzwolenia Auschwitz piszą… o polskim antysemityzmie

Na Onecie pojawił się kolejny materiał, który wywołał oburzenie wśród polskich internautów. Tym razem portal Axel Springera postanowił powielić artykuł niemieckiej gazety traktujący o polskim antysemityzmie. Czytelnicy szybko uznali, iż nie jest to przypadek, gdyż publikacja nastąpiła w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz.

Materiał opublikowany pt. “Oficjalnie tolerowany i jawnie podsycany antysemityzm znów się pleni” jest tłumaczeniem tekstu Martina Pollacka, w którym poruszana jest kwestia polskiego antysemityzmu. Można w nim znaleźć odniesienia m.in. do tez Jana Grabowskiego, zgodnie z którymi blisko 200 tysięcy Żydów miało rzekomo zginąć z winy Polaków w trakcie wojny.

Dziennikarz stara się unikać przypisywania narodowości “narodowym socjalistą”, którzy mieli być głównymi odpowiedzialnymi za Holocaust. Jednak z dużą łatwością przychodzi mu przedstawienie sugestii zbadania “winy polskiego społeczeństwa w eksterminacji Żydów, a przede wszystkim Kościoła katolickiego”. Pisarz jest nawet przekonany, że problem polskiego antysemityzmu ma być widoczny do dziś, a przykładem tego ma być marsz, do jakiego doszło kilka miesięcy temu w Kaliszu.

Mężczyzna zapomina jednak wspomnieć, iż to w Niemczech w ostatnich latach notowano dość wiele przypadków agresji lub nietolerancji wobec Żydów. Zjawisko to stało się na tyle dotkliwe, że zaczynają przed nim ostrzegać nawet zagraniczne podmioty.

Wielu osobom nie spodobał się jednak fakt, że publikacja materiału uderzającego w Polaków i fałszywie oskarżającego o współudział w Holocauście pojawił się w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij