Kraj

Kuriozum! Na pasie granicznym znaleziono manekina ucharakteryzowanego na migranta

Na niecodzienne znalezisko natrafili funkcjonariusze Straży Granicznej w okolicach Michałowa przy granicy z Białorusią. Był to manekin pozorujący migranta, który zdaniem Ministerstwa Obrony Narodowej mógł posłużyć białoruskim służbom do dezinformacji.

W rejonie PSG Michałowo, na pasku granicznym, znaleziono manekina pozorującego migranta, który może posłużyć służbom białoruskim do dezinformacji. To kolejny przykład jak działają służby białoruskie – czytamy na Twitterze MON.

Jak się okazuje jest to pierwsza tego typu prowokacja, którą miały przygotować białoruskie służby – informuje rzecznik SG por. Anna Michalska. Wcześniejsze działania tamtejszych służb ograniczały się do rozrzucania ubrań przy zasiekach.

Polskie służby graniczne zmagają się z falą nielegalnej migracji oraz prowokacjami białoruskich służb od blisko kilku miesięcy. Tylko w zeszłym roku doszło do blisko 40 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. niezależna Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij