Kraj

Nikt się tego nie spodziewał. Szłapka zdradził kto wróci do Nowoczesnej

Podeł Adam Szłapka zdradził na Twitterze, że nastąpił niespodziewany transfer do Nowoczesnej. Partia ponownie przyjęła swojego założyciela Ryszarda Petru.

Nowoczesna zostałą założona w 2015 roku przez wrocławskiego ekonomistę Ryszarda Petru, który został też jej przewodniczącym. Od razu udało im się wejść do sejmu, a sam Petru szybko zasłynął licznymi wpadkami i lapsusami. Pod koniec listopada 2017 roku władzę nad partią odebrała mu Katarzyna Lubnauer, a 11 maja 2018 zdecydował się na opuszczenie swojej partii. W listopadzie razem z Joanną Scheuring-Wielgus założył partię Teraz!, ale ta zakończyła działalność po niecałym roku. Ostatecznie Petru zdecydował się na wycofanie z polityki i powrót do biznesu.

Szłapka poinformował jednak, że Petru znowu został przyjęty do Nowoczesnej. Ma im doradzać jako ekspert w sprawach gospodarczych.

Internauci przyjęli tę informację z niedowierzaniem. Wielu żartowało, że za tym wpisem stoi Człowiek Bóbr – popularny profil satyryczny znany z podszywania się pod polityków i publikowania w ich imieniu absurdalnych wpisów.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij