Świat

Nastolatka została oskarżona o morderstwo. Użyła mediów społecznościowych do zwabienia ofiary

18-letnia Ana Bella Duke została aresztowana i usłyszała szereg zarzutów, w tym morderstwa. Jest podejrzana o to, że użyła mediów społecznościowych do zwabienia ofiary napaści, w której zginął jego brat.

Zdarzenie miało miejsce w lutym zeszłego roku w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Dukes miała użyć portalu społecznościowego Snapchat aby umówić się z o dwa lata starszym Nicholasem Otero. Kiedy mężczyzna dotarł do parku Alvarado nastolatka czekała na niego z dwoma innymi osobami – swoim siedemnastoletnim chłopakiem Adrianem Avilą i trzecim mężczyzną którego tożsamości nie ujawniono. Grożąc mu bronią zabrali mu pieniądze, kartę kredytową i biżuterię.

Napastnicy uznali jednak, że to za mało. Zmusili go więc aby wsiadł do swojego samochodu i pojechali z nim do domu jego brata, 24-letniego oficera korekcyjnego Eliasa Otero. Na miejscu skontaktowali się z nim za pośrednictwem facebookowego videochatu i grożąc jego bratu bronią zażądali, żeby wyniósł im tysiąc dolarów. Otero wyszedł przed dom i zaczął im grozić, że ich zastrzeli, po czym sam miał zostać zastrzelony przez Avilę.

 

Avila oddał się w ręce policji w zeszłym miesiącu, a Dukes zrobiła to w poniedziałek, trzeci uczestnik tego napadu nadal jest poszukiwany. Usłyszeli zarzuty morderstwa, porwania, dwa zarzuty napadu z bronią w ręku oraz niszczenia dowodów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij