Świat

Do ataku dojdzie nieopodal granicy z Polską? Niepokojące nagrania analityków

Według portalu analitycznego Conflict Intelligence Team Rosjanie przerzucają swoje wojska desantowe do miasta graniczącego z Polską. Eksperci tego serwisu już wcześniej zasłynęli z informacji dotyczących koncentracji sił Kremla w obwodach przy granicy z Ukrainą, czy transporcie żołnierzy i sprzętu Wschodniego Okręgu Wojskowego na Białoruś.

Rosja już od dłuższego czasu przerzuca część swoich wojsk na Białoruś, gdzie w lutym mają się odbyć rosyjsko-białoruskie manewry. Według najnowszych doniesień ostatnie transporty miały dotrzeć do Brześcia nad Bugiem położonej nieopodal granicy z Polską. Dowodem na to jest film wykonany w rejonie Briańska, na którym widać, jak na platformie kolejowej przewożono transportery i ciężarówki wykorzystywane przez siły desantowe.

Na doniesienia analityków odpowiedziało rosyjskie MON. Resort obrony kategorycznie zaprzecza, aby przerzut wojsk był związany z potencjalną inwazją na Ukrainę. Ich zdaniem jest to jedynie jeden z elementów związany ze wspólnymi ćwiczeniami wojskowymi z Białorusią.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij