Sport

“Diablo” Włodarczyk złożył wniosek o odroczenie kary

Sąd penitencjarny odrzucił wniosek Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. 1 lutego bokser powinien się stawić w zakładzie karnym. Złożył jednak wniosek o odroczenie wykonania kary.

“Do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Woli w Warszawie wpłynął wniosek o odroczenie wobec Krzysztofa W. Wykonania kary. Wniosek teraz oczekuje na nadanie biegu po zwrocie akt z Sądu Okręgowego w Warszawie” – poinformowała w środę PAP sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Chodzi o wyrok wolskiego sądu z 21 czerwca, kiedy za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych “Diablo” dostał wyrok 5 miesięcy więzienia.

“Skazany Krzysztof W. nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary do zakładu karnego” – poinformowała PAP sekcja prasowa. Dodała, że obrońca boksera złożył wniosek o udzielenie zgody na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, który jednak wydział penitencjarny warszawskiego sądu we wtorek odrzucił.

“Postanowienie dla +Diablo+ beznadziejne. Wydawałoby się, że spełnia wszystkie przesłanki, żeby obrączkę dostać” – skomentował na Twitterze promotor boksera Andrzej Wasilewski. Napisał też, że zgodnie z wyrokiem “diablo powinien 1 lutego stawić się w zakładzie karnym. Wniosek o odroczenie nie zwalnia go z tego obowiązku.

Źródło: PAP Autor: Luiza Łuniewska
Fot. wikimedia commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij