Kraj

Uwaga na popularny batonik! Wycofano całą partię produktów, ich spożycie może skończyć się tragedią

Niepokojące informacje dla klientów sklepu “Żabka”. Jak poinformował sanepid, w partii popularnych batoników znaleziono fragmenty szkła. Ich spożycie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Chodzi o produkty marki Vitanella, BA! i YEMGO dostępne w sprzedaży w niektórych sklepach sieci.

“Żabka” podjęła decyzję o natychmiastowym wycofaniu wadliwych produktów i możliwości zwrotu zakupionego towaru.

“W związku z informacją otrzymaną od dostawcy Bakalland S.A. dotyczącą podejrzenia zanieczyszczenia fragmentami szkła surowca wykorzystanego do produkcji asortymentu: BATON BA! ZBOŻOWY 5 ORZECHÓW 40G, podjęto decyzję o wycofaniu ze sprzedaży towaru o numerze partii 0002330006 , która została dostarczone do wybranych sklepów sieci Żabka. Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty o ich nie spożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. Spożycie wskazanej partii produktu może zagrażać zdrowiu. Zwrotu należy dokonać w sklepie Żabka, w którym dokonano zakupu, a za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu.” – czytamy w informacji przekazanej przez biuro prasowe sieci sklepów.

Przedstawiciele Żabki zapewniają, że dokonują wszelkich starań aby produkty dostępne w ich asortymencie były jak najwyższej jakości, a zanieczyszczenie produktów nie jest winą sklepu.

O wycofaniu partii swoich produktów poinformował również ich producent firma Bakalland.

“Bezpieczeństwo Klientów jest naszym priorytetem, dlatego też robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej wyjaśnić sprawę. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że akcja wycofania produktu ze sprzedaży odnosi się wyłącznie do batonów wymienionych w tabelce i nie dotyczy innych produktów naszej firmy.” – czytamy na stronie producenta.

Poniżej przedstawiamy tabelkę o produktach, które mogły ulec zanieczyszczeniu wraz z numerami partii:

Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g

0002330006

Bakalland Baton YEMGO czekoladowo-bakaliowy 40g

0002330871

Bakalland Baton BA!lans Orzechowe Słone Trio 35g

0002331492

Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g

0002331752

Baton BA! Protein Banan 35g

0002332366

Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g

0002329041

Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g

0002330055

Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g

0002332122

Osoby posiadające produkty z powyższej tabelki, powinny zrezygnować ze spożywania ich i niezwłocznie oddać je do sklepu, w którym zostały zakupione. 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij