Kraj

Napadli na plebanię i okradli proboszcza z datków wiernych

Sąd aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie na plebanię jednej z parafii w okolicy Suwałk (Podlaskie) i kradzież stamtąd pieniędzy, w tym datków od wiernych oraz m.in. naczyń liturgicznych. Przestępcy wykorzystali czas, gdy w kościele trwało niedzielne nabożeństwo.

Do włamania i kradzieży doszło przed południem w niedzielę 16 stycznia; policja nie podaje nazwy miejscowości, gdzie doszło do przestępstwa. Według lokalnych mediów, chodzi o Bakałarzewo. Łupem złodziei padły pieniądze (w tym datki z ofiar wiernych), naczynia liturgiczne i portfel z gotówką oraz dokumentami; straty zostały przez parafię oszacowane na ponad 23 tys. zł.Jak podał w poniedziałek zespół prasowy podlaskiej policji, zebrane dowody doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań w Suwałkach, które wynajmowali dwaj mężczyźni; obaj zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem udziału we włamaniu na plebanię. Trzeciego z podejrzanych zatrzymano na terenie gminy Rutka-Tartak.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Cała trójka zatrzymanych podejrzana jest o udział w kradzieży z włamaniem, przy czym jeden z nich – w warunkach recydywy. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował ich na trzy miesiące.

Źródło: PAP Autor: Robert Fiłończuk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij