Sport

Walka z galą Najmana w Wieluniu. Byli sportowcy składają propozycję burmistrzowi miasta

Po tym jak organizacji gali MMA-VIP odmówiły władze Kielc, Marcin Najman przeniósł swoje wydarzenie do Wielunia. Teraz do burmistrza tego miasta zgłaszają się kolejne znane nazwiska, które chcą przekonać samorządowca, że decyzja o wynajęciu hali dla organizacji którą promuje były przestępca jest błędna. Z propozycją wyszli Marcin Możdżonek i Marcin Gortat.

Kolejne osoby próbują przekonać burmistrza Wielunia Pawła Okrasę, aby miasto nie wynajmowało swojej hali do organizacji wydarzenia, które promuje Andrzej Zieliński ps. Słowik, były gangster i przywódca mafii pruszkowskiej. Od momentu kiedy Zielińskiego przedstawiono jako bossa federacji Marcina Najmana, ze współpracy z MMA-VIP wycofało się kilku sponsorów. W tym gronie znalazło się miasto Kielce, w którym pierwotnie miała odbyć się czwarta gala federacji Najmana.

Wydarzenie przełożono na 5 marca i zmieniono także jego miejsce. Gala MMA-VIP ma odbyć się w Wieluniu. Tamtejszego burmistrza Pawła Okrasę spotkała za to fala krytyki. Oburzenia nie krył dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, który krytykę gali Najmana rozpoczął, gdy ogłoszono, że współpracę z federacją rozpoczął były szef mafii pruszkowskiej.

Na słowa dziennikarza odpowiedział burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, zamieszczając na Youtube 10-minutowy film. Samorządowiec wyjaśnia w nim, że umowa na organizacje gali została zawarta z firmą MMA-VIP SP. Z OO. Jak zaznaczył burmistrz, pod numerem KRS, na który zarejestrowana jest spółka organizująca galę, znajduje się jej pełny wypis, a tam nie figuruje nazwisko Andrzeja Zielińskiego. „Sprawdziliśmy wszystkie osoby, które figurują w KRS (MMA-VIP SP. Z OO – red.) czy są karane. Żadna z tych osób nie jest karana” – wyjaśnił Okrasa. Burmistrz zaznaczył także, że gmina Wieluń nie jest organizatorem gali, a jedynie wynajęła na warunkach komercyjnych hale sportową.

Po wyjaśnieniach burmistrza Wielunia pojawiły się kolejne głosy, namawiające włodarza do wycofania się z zawartej umowy z federacja MMA-VIP. Propozycję złożyli byli sportowcy, którzy w zamian za rezygnację z wynajęcia hali na galę Marcina Najmana, zaoferowali organizację innych wydarzeń.

„Panie burmistrzu Pawle Okraso. Jeśli zrezygnuje Pan z organizacji pato-widowiska, sygnowanego twarzą brutalnego gangstera i Najmana, to przyjadę, wraz z moją fundacją i zorganizujemy za darmo trening i turniej siatkarski dla dzieci” – zaproponował na Twitterze były reprezentant Polski w siatkówce, Marcin Możdżonek.

Na jego wpis zareagował Marcin Gortat, była gwiazda NBA, który zaoferował, że i on pojawi się na zaproponowanym turnieju siatkówki. „A ja odwiedzę Marcina na campie jak będzie to w dogodnym terminie dla mnie” – odpowiedział były koszykarz.

Ofertę wydarzeń poszerzył także Paweł Kowalczyk, szef Polskiej Ligi Esportowej, który zaoferował turniej esportowy i atrakcje gamingowe.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. YouTube/Marcin Najman Official

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij