Publicystyka

“Rugowanie mieszkańców z lokali komunalnych i doprowadzanie do upadku historycznych budynków, czyli czy ktoś „czyści” Gdańsk pod zabudowę deweloperską?”

Rugowanie mieszkańców z lokali komunalnych i doprowadzanie do upadku historycznych budynków, czyli czy ktoś „czyści” Gdańsk pod zabudowę deweloperską? Czy pogrążająca się w ruinie zabytkowa rybacka osada w gdańskim Jelitkowie może paść łupem deweloperów? Komu służy postawa władz Gdańska w sprawie remontów, która prowadzi do nieodwracalnego zniszczenia przedwojennych kamienic?

Co stoi na przeszkodzie, by lokatorzy wykupili zajmowane mieszkania od miasta? Dlaczego lokatorzy z Jelitkowa mówią, że władze dzielą Gdańszczan na mieszkańców pierwszej i drugiej kategorii? W jakim kontekście radni mówią o “samozapłonie deweloperskim”? Gdańskie budynki historyczne pozostawione przez urzędników na pastwę losu w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:35 w TVP1.

zwiastun:

Źródło: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas
Fot. TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij