Kraj

Pożar wieżowca w Toruniu. Wzrosła liczba spalonych mieszkań

Wczoraj wieczorem doszło do pożaru jednego z wieżowców w Toruniu. Straż pożarna ujawniła, że łącznie spłonęło 12 mieszkań, a trzy osoby – w tym strażak – odniosło rany.

Pożar wybuchł w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań na 9 piętrze wieżowca przy ulicy Gagarina. Jego przyczyny nadal nie są znane. Mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone, a płomienie szybko przeszły na sąsiednie.

Strażacy walczyło do późnych godzin nocnych dziewięć zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 20 osób. Dwie kobiety mieszkające na 11 piętrze podtruły się dymem, a jeden ze strażaków odniósł obrażenia kiedy na skutek pożaru doszło do pęknięcia szyby. Łącznie płomienie zniszczyły 12 mieszkań.

Na razie nie wiadomo co spowodowało ten pożar. Policja obecnie prowadzi czynności mające to wyjaśnić. Siedmiu osobom, które nie mogą wrócić do siebie, władze miasta zaproponowały lokale zastępcze ale zdecydowały się, że nie skorzystają z tej oferty i same zorganizują sobie noclegi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/KM PSP Toruń

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij