Sport

Novak Djokovic poznał decyzję australijskiego sądu. Tenisistę czeka deportacja

Sąd federalny Australii podtrzymał decyzję o anulowanie wizy serbskiego tenisisty Novaka Djokovica. Decyzję podjęło jednomyślnie trzech członków panelu orzekającego w niedzielnej rozprawie.

Sprawa lidera światowego rankingu tenisistów trafiła do sądu federalnego po tym, jak dwukrotnie decyzję o anulowaniu wizy niezaszczepiopnego przeciw COVID-19 Djokovica podjęły organy rządowe, a prawnicy Serba się od nich odwołali.

Po decyzji sądu najwyższego wszystko wskazuje na to, że 34-letni Djokovic nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w poniedziałek w pierwszym w tym roku wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Pochodzący z Belgradu zawodnik miał walczyć o 10. tytuł w Melbourne i rekordowe w historii 21. zwycięstwo w imprezie tej rangi.

Decyzję australijskiego sądu skomentował w specjalnym oświadczeniu sam Djokovic. „Jestem ekstremalnie rozczarowany wyrokiem sądu o oddaleniu mojej apelacji od decyzji ministra o unieważnieniu wizy, co oznacza, że nie mogę zostać w Australii i uczestniczyć w Australian Open” – przekazał tenisista. Dodał również, że szanuje decyzję sądu i będzie współpracował z odpowiednimi władzami w związku z wyjazdem z kraju. Oświadczenie serbskiego sportowca ukazało się w wydawanej w Melbourne gazecie „The Age”.

Prawnicy tenisisty, po niekorzystnym dla niego wyroku sądu zapowiedzieli podjęcie dalszych działań w celu powstrzymania deportacji swojego klienta.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij