Kraj

Z kim do wyborów pójdzie Kukiz? Poseł zdradził swoje plany

Paweł Kukiz w rozmowie z „Super Expressem” mówił o swoich planach na najbliższe wybory parlamentarne. Polityk nie wyklucza startu z list Prawa i Sprawiedliwości. Taki scenariusz jest możliwy jedynie pod pewnymi warunkami.

Poseł wskazał, że w nadchodzących wyborach mógłby wystartować z list Prawa i Sprawiedliwości jeśli partia ta będzie spełniała warunki zawartej między nimi umowy. Podkreślił również, że jeśli otrzyma taką propozycję od Jarosława Kaczyńskiego to będzie ją rozważał.

Jako warunek ewentualnego startu do Sejmu w kolejnej kadencji z listy którejś z partii, Paweł Kukiz wskazał wpisanie przez te ugrupowanie postulatów Kukiz’15. Jednocześnie poseł przyznał, że nie wie czy w ogóle będzie startował w najbliższych wyborach, a jeśli wystartuje to jest mu obojętne z kim. „Moja dzisiejsza współpraca z PiS bynajmniej nie jest powodowana nadzieją na dostanie się na ich listy” – podkreślił polityk.

W ostatnich wyborach parlamentarnych stowarzyszenie Kukiza startowało z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, tworząc klub Koalicji Polskiej. W 2020 roku ugrupowanie Kukiza poparło w wyborach prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza. W listopadzie tego samego roku, z powodu różnic wewnątrzkoalicyjnych, Rada Naczelna PSL podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Kukiz’15. Następne Paweł Kukiz rozpoczął współpracę z PiS.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij