Kraj

Wymowna deklaracja europosła od Biedronia: “Nie jestem Polakiem”

Łukasz Kohut, eurodeputowany z ramienia Wiosny Biedronia, postanowił podzielić się na Twitterze przemyśleniami na temat swojej osoby. Polityk wywołał niemałą konsternację z powodu swojej deklaracji, zgodnie z którą “nie czuje się Polakiem”.

Pomimo, że Kohut został wybrany do reprezentowania Polski na forum Parlamentu Europejskiego, on sam zapewnia, że choć posiada polskie obywatelsko, to sam “nie jest Polakiem”. Polityk po raz kolejny podkreśla za to, że jest Ślązakiem, czego wyraz dawał już wielokrotnie w przeszłości, deklarując nawet, iż w przypadku potencjalnego polexitu (którym straszy głównie opozycja) on sam będzie dążył do odłączenia Śląska od RP, tak aby ten region pozostał w szeregach UE. Wydaje się jednak, że tym razem jego narracja uległa lekkiej modyfikacji.

Ale zrobię WSZYSTKO, żeby Polska został w Unii Europejskiej. To racja stanu – dla Polski i dlo noszego ślōnskigo hajmatu tyż – stwierdza działacz partii Biedronia.

Co ciekawe na jego wpis zareagowała była polityk Platformy Obywatelskiej Róża Thun, która stwierdziła, że eurodeputowany jest “Europejczykiem, Polakiem, Ślązakiem, Łukaszem”, a sama tożsamość składa się z wielu elementów, które się nie wykluczają.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij