Kraj

Poprawka Ordo Iuris ws. dzieci par jednopłciowych przyjęta przez Sejm głosami PiS i KO

Sejm przyjął poprawkę wniesioną przez Ordo Iuris ws. wydawania paszportów dzieciom par jednopłciowych, co może znacznie utrudnić ten proceder. Co ciekawe za projektem opowiedzieli się nie tylko posłowie PiS, Konfederacji, czy PSL, ale nawet Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej.

Projekt nowelizacji ustawy o dokumentach paszportowych wpłynął do Sejmu na początku grudnia poprzedniego roku, którego głównym celem było zreformowanie procederu ich wydawania, aby jak najbardziej ułatwić go obywatelom. Propozycje nowych przepisów przeszły jeszcze przez szereg konsultacji społecznych, do których przystąpiło również Ordo Iuris. Organizacja zaproponowała, aby w proponowanych przepisach zrezygnowano z używania określenia “rodzice”, a zamiast tego stosowano “matka i ojciec”.

Według niektórych, lewicowych komentatorów poprawka Ordo Iuris może utrudnić wydawanie dokumentów paszportowych dzieciom par jednopłciowych, gdyż w takich przypadkach wskazanie matki i ojca może stanowić problem.

Cały projekt ostatecznie otrzymał zielone światło ze strony Sejmu. Za nowelizacją opowiedzieli się wszyscy obecni na sali posłowie PiS, Konfederacji, PSL, Polski 2050, Porozumienia, Kukiz’15, 3 niezrzeszonych, a także niemalże wszyscy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz po jednym członku Lewicy (Maria Kopeć) i PPS (Robert Kwiatkowski).

Przeciw opowiedziało się z kolei 24 polityków Lewicy i Andrzej Rozenek z PPS.  Od głosu wstrzymało się natomiast 17 posłów formacji Czarzastego, Joanna Senyszyn z PPS, a także dwóch przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, którymi byli Monika Rosa i Franciszek Sterczewski.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij