Kraj

Szczepienie albo grzywna. Posłanka Lewicy domaga się kar dla Polaków

Posłanka partii Razem Magdalena Biejat zaproponowała wprowadzenie dwóch rozwiązań, które jej zdaniem miałyby pomóc w walce z pandemią. Są to obowiązkowe szczepienia oraz grzywny dla Polaków, którzy nie zdecydowali się zaszczepić.

Biejat była gościem Polsat News, gdzie wypowiedziała się nt. strategii rządu w walce przeciwko pandemii. Posłanka Lewicy nie jest zadowolona z obecnej sytuacji, uznając, że formacja PiS za mało robi w tej sprawie.

Kobieta przypomina, iż łącznie z powodu Covid-19 od początku pandemii zmarło 100 tysięcy osób w Polsce. Według parlamentarzystki winnymi tej sytuacji są osoby, które nie przyjęły żadnego z preparatów przeciwko koronawirusowi.

Stąd też Biejat zaproponowała radykalne rozwiązanie wprowadzenia obligatoryjnych szczepień w naszym kraju, przy jednoczesnych karach za niedostosowanie się do tego obowiązku.

-To jest uregulowane już w ustawie o szczepieniach obowiązkowych. Grzywny, przede wszystkim grzywny i to jest zupełnie, jakby to jest system, który już w tej chwili działa. Ale wpisanie szczepionek przeciwko koronawirusowi do kalendarza szczepień obowiązkowych to jest też bardzo ważny sygnał dla naszych obywatelek, obywateli, który mówi, że rząd sankcjonuje te szczepionki, to są bezpieczne szczepionki, którymi powinniśmy być dzisiaj objęci wszyscy – grzmiała Biejat w Polsat News.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Putin sfinansuje grę o zabijaniu Polaków

0 0

Niezwykłe odkrycie. Naukowcy: szympansy “budują zdania”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij