Świat

Przeszukania w domach podejrzanych o uzyskanie fałszywych świadectw szczepień

Niemiecka policja przeszukała w czwartek domy ponad 100 osób, którym zarzuca się uzyskanie fałszywych świadectw szczepień przeciw Covid-19. Podczas akcji śledczy zarekwirowali m.in. karty szczepień i smartfony, a od podejrzanych pobrano krew. Test na obecność przeciwciał ma udowodnić, że nie byli zaszczepieni.

Ponad 200 funkcjonariuszy przeszukało mieszkania w Bawarii, Badenii-Wirtembergii, Hesji i Nadrenii Północnej-Westfalii – poinformował rzecznik policji.

Punktem wyjścia poszukiwań jest sprawa lekarza rodzinnego z bawarskiego okręgu Donau-Ries, który miał wystawiać fałszywe świadectwa szczepień – informuje telewizja ARD. Według policji świadkowie zauważyli, że przed gabinetem lekarskim wielokrotnie parkowały samochody z tablicami rejestracyjnymi z całych południowych Niemiec. Poszukiwania prowadzono u podejrzanych, którzy mieli celowo odwiedzać lekarza, aby uzyskać świadectwo szczepień bez konieczności przyjęcia szczepionki.

Prowadzone jest przeciwko nim dochodzenie w sprawie m.in. podżegania do wystawiania nieprawidłowych świadectw zdrowia i ich wykorzystywania.

Zgodnie z kodeksem karnym fałszowanie dokumentów jest zagrożone karą grzywny lub karą do pięciu lat więzienia. Lekarz z Donau-Ries otrzymał zakaz wykonywania zawodu.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij