Kraj

Kacper Płażyński o Tusku: przykro patrzeć, jak były premier się kompromituje

Nie milkną echa wczorajszej informacji o pozyskaniu przez Orlen partnerów do przejęcia Lotosu. Jak już wiemy, saudyjska Aramco kupi udziały w rafinerii Lotosu, węgierski  MOL 417 stacji Lotosu, a gdański Unimot – bazy paliw. Cenę w przedwstępnej umowie za udziały w Lotos Asfalt, jaką ma zapłacić Aramco, ustalono na ok. 1,15 mld zł. PKN Orlen podał też, że kupi od MOL 144 stacji paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji. Cena, jaką PKN Orlen ma zapłacić za 144 stacje na Węgrzech i 41 stacji na Słowacji, to ok. 229 mln euro. Decyzje te nie podobają się środowisku Platformy Obywatelskiej.

Jednym z najbardziej zagorzałych krytyków fuzji Orlenu z Lotosem jest były premier Donald Tusk, który jeszcze kilka lat temu chciał sprzedać gdańską firmę Rosjanom. Dziś to on najgłośniej krzyczy, że cała operacja przygotowana przez Daniela Obajtka “ma służyć interesom rosyjskim”.

Były premier zdaje się nie zauważać prawdziwego znaczenia, jakie będzie miało “wejście do Lotosu” Saudów, na które zwrócił uwagę Bloomberg. Jedna z największych światowych agencji informacyjnych pisze wprost, że dzięki decyzjom prezesa Daniela Obajtka, Rosja straci swoją dominującą rolę w dostarczaniu nam ropy, co oznacza dla nas zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego.

Na Twitterze zauważył wpis Bloomberga pomorski poseł Kacper Płażyński, który od lat zaangażowany jest w sprawy LOTOS-u:

– Bloomberg, największa na świecie agencja informacyjna wskazuje, że wejście do @GrupaLOTOS koncernu Aramco sprawi, że Rosja straci w Polsce dominację na dostawy ropy. Ktoś z @Platforma_org może podrzucic temat @donaldtusk ? Przykro patrzeć jak były Polski premier się kompromituje – napisał poseł z Gdańska.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij